İBB YKS Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezi, Ümraniye’de kuruldu

İBB YKS Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezi, Ümraniye'de kuruldu

20 Temmuz Perşembe günü yapılan duyuru ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi(İBB) İstanbul’un 22 meydanına Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezleri kurulduğunu duyurdu. İBB YKS Tercih Danışma ve Rehberlik Merkez’lerinden biri de Ümraniye’de kuruldu.

İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından hizmet veren bu merkezler belirtilene göre YKS’ye giren gençlerin tercihlerini en doğru şekilde yapabilmelerine katkı sağlayacak. Danışan gençlere puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanları gibi kriterlere göre tercihlerini doğru bir şekilde yapabilmeleri için destek verilecek.

İBB YKS Tercih Danışma ve Rehberlik Merkezi Ümraniye Saat Kulesi’nde

İstanbul’un 22 meydanında kurulduğu belirtilen merkezlerden Ümraniye’de olanı ise Çarşı Metro İstasyonu’nun üstünde, Ümraniye Saat Kulesi’nin yanına kurulmuş durumda.

Belirtilene göre bu tercih danışma ve rehberlik merkezleri 4 Ağustos tarihine kadar ihtiyaç duyan tüm gençlere hizmet verecek.

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden Ümraniye Haberleri okurları ile paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.