Ümraniye’de aşure kazanları kaynadı

Ümraniye'de aşure kazanları kaynadı

Hicri takvimin ilk ayı olan Muharrem ayının onuncu günü gerçekleştirilen Aşure Günü’nde Ümraniye’de de kazanlar kaynadı. Ümraniye Belediyesi Aşure Pişirme ve İkram programı 28 Temmuz Cuma günü düzenlendi.

Cuma namazı sonrası Ümraniye 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda Aşure Pişirme ve İkram programına Ümraniye Kaymakamı Abdülaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, İstanbul Milletvekili Murat Kurum, Tuğba Işık Ercan ve Behiye Eker, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katılım sağladı.

Meydana kurulan dev kazanlarda pişirilen aşureler daha sonra vatandaşlara ikram edildi. Belediye tarafından yapılan açıklamaya göre etkinlikte toplamda 10 bin kişiye aşure dağıtıldı.

Ümraniye Belediyesi Aşure Pişirme ve İkram programı takvimi

Ümraniye Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşıma göre program ilerleyen günlerde Ümraniye’nin çeşitli noktalarında devam edecek. İşte o tarih ve yerler şöyle:

  •  30 Temmuz Pazar günü saat 13.00’da Ümraniye Millet Bahçesi
  • 1 Ağustos Salı saat günü 14.00’da Dudullu Meydanı
  • 4 Ağustos Cuma günü saat 14.00’da İlim Sarayı Camii

Ümraniye'de aşure kazanları kaynadı

Ümraniye'de aşure kazanları kaynadı

Sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden Ümraniye Haberleri okurları ile paylaşmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.