Ümraniye Kent Lokantası nerede? Nasıl gidilir?

Ümraniye Kent Lokantası nerede? Nasıl gidilir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul’da açılan Kent Lokantası şubelerinden biri de 2022 yılının son ayında Ümraniye’de açılmıştı. Ümraniye Kent Lokantası, özellikle ekonomik olması nedeniyle dikkat çekiyor.

İstanbul’daki dördüncü Kent Lokantası olan Ümraniye şubesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından paylaşılan bilgilere göre 150 metrekare restoran alanı ile aynı anda 40 kişiye hizmet verebiliyor.

2024 yılının ocak ayı itibari ile İstanbul’da Ümraniye hariç, Avcılar, Bağcılar, Çapa, Hisarüstü, Küçükçekmece, Sultanahmet, Sultanbeyli ve Üsküdar’da Kent Lokantası yer alıyor.

Ümraniye Kent Lokantası nerede?

Ümraniye Kent Lokantası, Ümraniye’nin Esenşehir Mahallesi sınırları içerisinde bulunuyor. Oldukça uzun ve ana bir cadde olan Nato Yolu Caddesi üzerinde yer alan lokanta, İMES Sanayi Sitesi ve Modoko Mobilyacılar Sitesi ile komşu olarak konumlanmış durumda.

Ümraniye Kent Lokantası adresi tam olarak “Esenşehir Mahallesi, Natoyolu Caddesi, No.201-205/B Ümraniye/İstanbul” şeklinde belediyenin web sayfasında yer alıyor. Ayrıca telefon numarası olarak da “216 444 10 34” paylaşılan bilgiler arasında.

Ümraniye Kent Lokantası Çalışma Saatleri

Kent Lokantası çalışma saatleri de vatandaşlar tarafından merak edilen ve sık sık sorulan bir diğer konu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Lokantaları sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre çalışma saatleri aşağıdaki gibi:

  • Hafta içi: 12.00 – 19.00
  • Cumartesi: 12.00 – 17.00
  • Pazar: Kapalı

Ayrıca eğer lokantadaki günün menüsünü merak ediyorsanız, Kent Lokantaları sosyal medya hesabı üzerinden günlük olarak yapılan paylaşımları takip edebilirsiniz.

Ümraniye Kent Lokantası nerede? Nasıl gidilir?

Ümraniye Kent Lokantası’na Nasıl gidilir?

Toplu Taşıma ile Ulaşım

Toplu taşıma kullanarak Ümraniye Kent Lokantası’na gitmek için üç farklı yöntem var. Raylı sistemler içerisinde M8 Bostancı-Dudullu-Parseller Metro Hattı’nı kullanarak Modoko Keyap Durağı’nda inebilir ve yaklaşık 300 metrelik bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz.

Otobüs kullanarak ise lokantaya yine Modoko Durağı’nda inerek yaklaşık 300 metrelik bir yürüyüş ile ulaşabilirsiniz. iett.istanbul’da yer alan bilgilere göre Modoko Durağı’ndan şu otobüsler geçiyor:

11P, 131T, 14A, 14AK, 14CE, 14ÇK, 14ES, 14ŞB, 14T, 14TM, 14YE, 15SD, 19D, 19ES, 19S, 20D, DS1, DS2, UM74

Araç ile Ulaşım

Kişisel aracınız ile Kent Lokantası’na gitmek isterseniz ise seçeneğiniz tabi ki daha çok. Eğer Ümraniye Tepeüstü tarafındaysanız Alemdağ Caddesi’nden Nato Yolu Caddesi’ne bağlanıp adrese ulaşabilirsiniz.

Dudulu tarafında yani kuzeydeyseniz ise Necip Fazıl Bulavarı’ndan Nato Yolu Caddesi’ne bağlanıp adrese ulaşabilirsiniz.

Tercih ettiğiniz güzergah üzerindeki trafik durumu ve toplu taşıma saatlerini kontrol etmeyi unutmayın. Ayrıca yazımız hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer Ümraniye Haberleri okurları ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir: 

Ümraniye Devlet Hastanesi’ne nasıl gidilir? Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi yol tarifi

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.